Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Miksowanie - ogólnie
PostNapisane: 2 lip 2013, o 21:14 
double penetration
Transi napisał(a):
Co najważniejsze - bez problemu mieści się w torbie na vinyle :) <koniec offtopa>

No właśnie nie :(

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lip 2013, o 21:37 
kaszubski intrygant
Pinki napisał(a):

(bynajmniej dla mnie).

PRZYnajmniej, nie: BYnajmniej. :D

"SANEPID - Sekcja Artystyczna Natychmiastowej Eliminacji Prymitywu i Debilizmu"

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 2 lip 2013, o 22:58 
Numer GG: 6648959
Pinki napisał(a):
A i najważniejsze. Kontroler współpracuje z Serato.

To jest jedyny minus Twego kontrolera, Serato NAJGORSZY PROGRAM EVER :|

Chciałbym się podpisać przede wszystkim pod postem wasyla - kluczowa kwestią jest to czy w ogóle samo granie spodoba Ci się na tyle, że będziesz chciał brnąć w to dalej i kupować coraz to lepszy sprzęt. Dlatego też na początek radzę popróbować kilku różnych programów, opanować podstawy miksowania i dopiero wtedy myśleć nad jakimś sprzętem. Sety Wasyla są zresztą bardzo dobrym przykładem, że przy dobrym wyczuciu i opanowaniu programu można nagrywać świetne rzeczy.

Inną istotną na początku kwestią jest to na jakim komputerze działasz. Jeżeli jest to komputer z kartą dźwiękową 5.1 to będziesz mógł ustawić sobie odsłuch na jednym z kanałów karty i na początek jak najbardziej taki setup wystarczy ;) Jeżeli jest to laptop z pojedynczym wyjściem to radziłbym zacząć naukę od Virtual DJ - od biedy da się tam grać bez odsłuchu z uwagi na dość dokładne wyświetlanie granych utworów, umożliwiające beatmatch'owanie ich nawet bez słuchawek (oczywiście nie idealne, ale i tak jest to duża pomoc).

Mój post to podejście po chyba najmniejszej możliwej linii oporu, ale uważam, ze najpierw powinieneś popróbować smaczków i podstaw samego grania zanim będziesz pakował się w jakikolwiek sprzęt :)

Pozdrawiam.

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 3 lip 2013, o 20:43 
Numer GG: 5791603
Rapture napisał(a):
Chciałbym się podpisać przede wszystkim pod postem wasyla - kluczowa kwestią jest to czy w ogóle samo granie spodoba Ci się na tyle, że będziesz chciał brnąć w to dalej i kupować coraz to lepszy sprzęt. Dlatego też na początek radzę popróbować kilku różnych programów, opanować podstawy miksowania i dopiero wtedy myśleć nad jakimś sprzętem. Sety Wasyla są zresztą bardzo dobrym przykładem, że przy dobrym wyczuciu i opanowaniu programu można nagrywać świetne rzeczy.

Mój post to podejście po chyba najmniejszej możliwej linii oporu, ale uważam, ze najpierw powinieneś popróbować smaczków i podstaw samego grania zanim będziesz pakował się w jakikolwiek sprzęt :)

Pozdrawiam.

Nie sposób sie chyba z tym nie zgodzić po chwili przemyśleń. W tym momencie skupię sie na 2 programach: Traktor pro 2/3 i Ableton Live, pobawię się jednym i drugim i zobaczymy co z tego wyjdzie cool Jak coś ciekawego spłodze to wrzucę na forum :D
Dzięki wszystkim za uświadomienie i ukierunkowanie bo właśnie o takie konkrety praktyczne mi chodziło ;)
A teraz "time for fun" :twisted:

Facebook - Emotional & Atmospheric Electronic Dance Music

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 30 gru 2013, o 20:14 
Hm... ja mam pytanie: czy producenci muzyczni, którzy grają swoje sety na żywo też korzystają z podobnych/tych samych mikserów, co DJe?

Czy zdażają się DJe, którzy nie mają lap-topów, tylko tachają (przywożą) komputery stcjonarne na imprezy? Czy może pożyczają lap-topy od kolegów, jak nie mają swoich?

Ogólnie chciałbym się zająć za jakiś czas miksowaniem, być może w przyszłości za kilka lat mógłbym też grać swoje sety jako producent, jeżeli uda mi się stworzyć tyle kawałków i staram się ułożyć jakoś plan finansowy, żeby zakupić sobie potrzebny sprzęt.

Póki co mam tylko kontroler MIDI E-mu Xboard 49 (16 gałek ma), oraz kompa stacjonarnego dość szybkiego, ale ze słabą kartą muzyczną (sound blaster audigy), no i słuchawjki DJ-skie (AKG k518)

Narazie robię swoją muzykę w Abletonie (wrzuciłem link w temacie autorskim jak coś), ale chciałbym się też nauczyć miksowania. Jaki sprzęt byłby mi potrzebny na początek, albo może jest ktoś z Krakowa z kim mógłbym się spotkać i popróbować u kogoś? :)

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 kwi 2017, o 20:14 
http://allegro.pl/numark-mixtrack-pro-kontroler-dj-i6781053615.html#thumb/3

da się na tym nauczyć miksować ?
Monirtory mam, suba mam, traktora mam i mam ochotę się pobawić, jak dojebie paczki na dwunastą i wejdzie dobry bit to aż mnie skręca żeby coś dokleić dla funu :D

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 kwi 2017, o 10:59 
Numer GG: 8838201
Kontroler to fajna i wygodna sprawa, chociaż jest to tylko fizyczna nakładka dla obsługi oprogramowania (coś jak kierownica i pedały do grania w gry wyścigówki). Jak najbardziej zagrasz na tym seta, ale w jaki sposób to już zależy od Ciebie, mam tu na myśli albo wykorzystanie wszelkich dostępnych pomocy, albo robienie jak najwięcej rzeczy ręcznie (obsługa pitch, jog'a itd.). Ja osobiście jestem zwolennikiem grania z płyt, bo wg mnie daje to dużo więcej frajdy, ale nie mogę odmówić kontrolerom ich zalet (wygoda, nie trzeba przenosić case'ów z płytami, granie na swoim, opanowanym sprzęcie itp.). Tak więc decyzja zależy od Ciebie, czego oczekujesz od miksowania ;)

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2017, o 11:38 
Numer GG: 7861277
pure_tc napisał(a):
da się na tym nauczyć miksować ?
Monirtory mam, suba mam, traktora mam i mam ochotę się pobawić, jak dojebie paczki na dwunastą i wejdzie dobry bit to aż mnie skręca żeby coś dokleić dla funu :D

Pewnie że się da! Ba!! Osobiście uczyłem się z VirtualDJ po zmapowianiu jedynie klawiszy komputerowych dla praktycznie całego miksera + kontrolera. Później kupiłem mixer z dodatkową kartą dźwiękową.
Przyszedł taki moment na scenie psajowej że masowo ludzie uciekali w kontrolery, ja natomiast kupiłem stare CDJ100 bo stwierdziłem, że oprogramowanie nie da mi już nic więcej. Na sprzęcie jest zawsze dreszczyk gdy podczas imprezy coś się sfaka. ;) Wtedy albo leżysz, albo ogarniasz. ;)

Kontroler jak widzę po aukcji jest dość tani więc dla próby zawsze można wziąć i się pobawić. Jak się znudzi to odsprzedasz.

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 20 kwi 2017, o 21:41 
Właśnie o to mi chodzi żeby po taniości kupić, pobawić się i jak podpasuje, pomyśleć nad cd + mixer jak nie podpasuje sprzedać po małej stracie i zostać słuchaczem :D

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 21 kwi 2017, o 10:56 
Numer GG: 7861277
pure_tc napisał(a):
Właśnie o to mi chodzi żeby po taniości kupić, pobawić się i jak podpasuje, pomyśleć nad cd + mixer jak nie podpasuje sprzedać po małej stracie i zostać słuchaczem :D

To na twoim miejscu bym się nie zastanawiał. Jeżeli masz czas, chęć i trochę miejsca w domu to próbuj! Ja obecnie jestem na etapie naprawdę wielu zainteresowań, dlatego też mix poszedł na bok, ale czasem chętnie wracam, w szczególności jak przygotowuję się na imprezę (niebawem Rybnik, w czerwcu Decrunch demoscenowa/retrokomputerowa impreza we Wrocławiu). Daj znać jak wrażenia. Polecam też rzucić okiem na VirtualDJ - wg mnie swego czasu przeskoczył Traktora o dwie długości (nie wiem jak teraz... ).

Powodzenia! cool

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  

Strona glowna forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2