Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dave Seaman - Back To Mine
PostNapisane: 11 cze 2013, o 22:40 
kaszubski intrygant
Obrazek

Label: DMC
Numer katalogowy: BACKCD2
Format: CD, winyl
Data wydania: 31 maj 1999
Gatunek: chill out, downtempo
Sample: brak

Lista utworów:

[tytuł - artysta]

1. The Superself - Midi Brotherhood
2. Weather Storm - Craig Armstrong
3. Future Past - Genetica
4. Baja - Sasha (Port Douglas Mix)
5. Epsilon Phase - Global Communication
6. Useless - Depeche Mode (Kruder & Dorfmesiter Remix)
7. Six Underground - Sneaker Pimps (Perfecto Dub)
8. Sonic Boom - Desert
9. A Short Goodbye - D*Note
10. Format 2:1 - Angel Baby
11. Gorecki - Lamb

Parę słów ode mnie o jednym z moich ulubionych wydawnictw z gatunku downtempo, chill out.

Serię 'Back to mine', liczącą w chwili obecnej 28 kompilacji, rozpoczął miks Nicka Warrena (ntb. o którym też pewnie napiszę parę słów). Znamienne, że zaraz po nim poproszono kolejnego pioniera brzmienia progressive w Wielkiej Brytanii, Dave'a Seamana, aby zaprezentował swoje brzmienia. Zrobił to w sposób doskonały.
Klimat miksu jest niezrównany z niczym innym, a także nieporównywalny z innymi płytami. Wszak mamy tutaj pomieszanie wszystkiego ze wszystkim: Sashy z Depeche Mode, Lamb z Global Communication etc. Jednak efekt jest... tego nie da się opisać, to trzeba przesłuchać od wspaniałego intro Midi Brotherhood, przez fenomenalny 'Epsilon Phase' Global Communication, w oryginale zamykający ich "Pentamerous Metamorphosis' czyli reinterpretację 'Blood Music' od shoegaze'owego zespołu Chapterhouse; klimatyczny remix Krudera i Dorfmeistera do 'Useless' Depeche Mode, by spiąć wszystko numerem, który dla wielu - w tym dla mnie - jest esencją wyrażania emocji, tych bodaj najpiękniejszych: Lamb - Gorecki. Zakończenie tyleż zaskakujące, co szczere i niedające miejsca na żadne niedopowiedzenia.

trivia: to na tej kompilacji po raz pierwszy ukazał się numer Sashy 'Baja' (ntb. jeszcze jako 'Port Douglas Mix)"), który oficjalnie ukazał się nieco ponad miesiąc później na legendarnym Xpander EP. Fakt ten oczywiście musiał zostać odnotowany na okładce, zaraz pod tytułem.

Polecam, tym bardziej że kopię płyty cd można dostać za grosze.

"SANEPID - Sekcja Artystyczna Natychmiastowej Eliminacji Prymitywu i Debilizmu"

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Dave Seaman - Back To Mine
PostNapisane: 12 cze 2013, o 22:31 
Numer GG: 1473022
Wstyd się przyznać, że nie znam tego wydawnictwa, a swego czasu dużo Seamana słuchałam, widać musiało mi to umknąć. Pięknie opisałeś zawartość krążka, więc podejrzewam, że niedługo trzeba będzie zrobić nowe zakupy :D

btw
Cytuj:
(..) by spiąć wszystko numerem, który dla wielu - w tym dla mnie - jest esencją wyrażania emocji, tych bodaj najpiękniejszych: Lamb - Gorecki. Zakończenie tyleż zaskakujące, co szczere i niedające miejsca na żadne niedopowiedzenia.
wow co za opis!

"I've found the one.."

Koniecznie i jak najszybciej muszę się zabrać za odsłuch tej płytki :)

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 16 cze 2013, o 10:18 
aka Sagi
michal piszacy w dziale chill... to nie moze byc przypadek :) oczywiscie zapoznam sie z tym materialem - bo co tez oczywiste :P nie znalem tego :P

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 11 paź 2013, o 18:32 
michal napisał(a):
Serię 'Back to mine', liczącą w chwili obecnej 28 kompilacji, rozpoczął miks Nicka Warrena (ntb. o którym też pewnie napiszę parę słów)..

Z "Back to Mine" znam tylko miksy Royksopp, Groove Armady i właśnie Warrena. Do posłuchania tego ostatniego skłoniła mnie recenzja napisana na Discogs w czasach, kiedy większość z nich była naprawdę wartościowa i nie ograniczała się do jednego czy dwóch prostych zdań. Jeśli kompilacja Seamana jest choć w połowie tak dobra, to mogę polecić w ciemno, bo mix Warrena to absolutna liga mistrzów. Może i faktycznie bez Wisternoffa u boku w studiu jest jak dziecko we mgle, ale niewielu didżejów house mogło dorównać mu pod względem wszechstronności, perspektywy i gracji w doborze utworów.

Zrobił się mały offtopic, ale jako że tematu o "Back to Mine" Warrena nie ma, to może taka mała nota będzie zachętą, by sięgnąć po tę kompilację i poznać uroki "This Way" -> "This Love" -> "Autumn Leaves" w idealnym do tego momencie :).

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  

Strona glowna forum