Zaloguj |  Zarejestruj

Autor Wiadomość
 Tytuł: Vibrasphere ‎– Autumn Lights
PostNapisane: 8 lut 2014, o 20:52 
Numer GG: 5791603
Obrazek

Vibrasphere ‎– Autumn Lights EP

Label:Joof Recordings ‎– JOOF044
Kraj:UK
Data wydania:29 Apr 2008
Gatunek:Electronic
Styl:Progressive Trance

Tracklista:
1. Vibrasphere - Autumn Lights (9:11)
2. Vibrasphere - Autumn Lights (Alucard Remix) (9:54)
3. Vibrasphere - Autumn Lights (Oliver Prime Remix) (11:33)

Nie było tematu więc zakładam. Wydawnictwo o którym warto a nawet trzeba napisać chociaż kilka zdań.
Vibrasphere, czyli: Rickard Berglöf i Robert Elster, dwóch panów z Szwecji tworzących muzykę w klimatach:psychadelic, psy-progressive, downtempo czasem coś z pogranicza progressive trance. Myślę, że nie ma na tym forum osoby która nie miała kontaktu słuchowego z twórczością wyżej wymienionego duetu. Kilka lat temu dość mocno katowałem ich dyskografię od albumu Lime Structure wzwyż (Echo jakoś do mnie nie przemawiało).
Przejdźmy do rzeczy, EP-ka wyszła chwilę przed wydaniem albumu Lungs Of Life w 2008 roku. Tytułowy kawałek Autumn Lights miał być wydany na albumie „Exploring the Tributaries” ale chłopaki się nie wyrobili z jego ukończeniem i wydali Epeczkę z dwoma remixami : Alucard'a i Olivera Prime'a. Całość raczej utrzymana w klimatach pod progressive trance.
Jeśli chodzi o zawartość, mamy tutaj do czynienia z trzema odmiennymi wizjami:

Autumn Lights (Oryginał) - lekko pompujący z sytym basslinem, melodyjny i emocjonalny, nasycony różnego rodzaju dzwiękami-melodiami, które się pojawiąją i znikają, przez co nie ma mowy o nudzie. Takie all in one lecz w mistrzowskim stylu ;) Przekatowany przeze mnie tyle razy, że już powinien mi się dawno znudzić cool

Autumn Lights (Alucard Remix) - na początku nie lubiłem tej interpretacji, ale po kilkunastokrotnym odsłuchaniu zmieniłem zdanie :D Jest lekko, zwiewnie, melodyjnie, troszkę dreamowo i po części odrobinę zmysłowo dzięki kobiecemu delikatnemu pojękiwaniu w tle cool Całość brzmi świetnie, płynie się wraz z dźwiękami. Pomimo że jest lekko nie ma żadnej zamuły, pure relax. Do polatania w klubie nadaje się jak najbardziej ;) .

Autumn Lights (Oliver Prime Remix) - w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie niż w wersji Alucarda. Jest mrok, pompa, gruby bassline, po prostu moc przez duże M :twisted: Motyw, który towarzyszy nam od początku utworu pięknie trzyma w napięciu i drenuje zwoje mózgowe (uczucie, że zaraz nasza czaszka eksploduje) , wkręca niesamowicie \o/. Podsumowując: prawie 12- minutowy masakrator.

Tak przy okazji wart posłuchania jest też remix od Mindwave (2012 rok), który był chwalony na forum, ot taka klubowa wersja Oryginału, zamiata ładnie ;)

Całość nie ma żadnego słabego punktu, jak dla mnie najlepszy release tego duetu i wogóle jeden z top wsród wydawnictw które do tej pory słyszałem. Po prawie pięciu latach nadal wyrywa z kapci i podejrzewam, że będzie jeszcze dłuuugo......\o/

Facebook - Emotional & Atmospheric Electronic Dance Music

Ostatnio edytowano 10 lut 2014, o 12:16 przez pure_tc, łącznie edytowano 2 razy

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Vibrasphere ‎– Autumn Lights
PostNapisane: 9 lut 2014, o 18:55 
Jose aka Richie
Numer GG: 32171840
mnie również za nic w świecie oryginał nie chce się znudzić, remiks od Mindwave wzbogacił niejedną imprezę, na której byłem w przeciągu ostatnich lat,
świetny temat, więc pozwoliłem sobie wrzucić na portal
http://www.deepersense.pl/vibrasphere-autumn-lights/

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 10 lut 2014, o 19:25 
abyss napisał(a):
mnie również za nic w świecie oryginał nie chce się znudzić, remiks od Mindwave wzbogacił niejedną imprezę, na której byłem w przeciągu ostatnich lat,
świetny temat, więc pozwoliłem sobie wrzucić na portal
http://www.deepersense.pl/vibrasphere-autumn-lights/

Dzięki :D cool

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 15 wrz 2014, o 19:33 
Cytuj:
Vibrasphere, czyli: Rickard Berglöf i Robert Elster, dwóch panów z Szwecji tworzących muzykę w klimatach:psychadelic, psy-progressive, downtempo czasem coś z pogranicza progressive trance

Vibrasphere nie nagrywają już chyba od czterech lat. To był bardzo dobry tandem, choć trudno uciec od wrażenia, że z każdym kolejnym albumem ich twórczość była coraz mniej zaskakująca, a coraz bliższa głównemu nurtowi.

"Autumn Lights" silnie nawiązywało estetyką do "Archipelago" - mojej ulubionej płyty Vibrasphere; przemyślane od początku do końca, bez ani jednej zbytecznej sekundy, a rzadko się zdarza, żeby trancowy kawałek potrafił wciągnąć nawet w trakcie wejścia przygotowanego przede wszystkim z myślą o didżejach. To dla mnie taki trance wczesnych lat 90. w aktualnej - na czas wydania - odsłonie. Coś, co w podobnym okresie robili Ticon, Tegma, Union Jack czy 00.db. Prime również bez pudła - w końcu należał do tych wykonawców, którzy wydawali wprawdzie niezbyt często, ale za to bardzo treściwie.

Gdyby ktoś szukał podobnych numerów, z ww. autorów polecam (choć pewnie większość zna bądź przynajmniej kojarzy):
Ticon - "1987" (kiedyś Orkidea lubił tym otwierać swoją audycję)
Tegma - "Monday Star"
00.db - "Pro 1"
Union Jack - "Papillon".

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 22 wrz 2014, o 21:53 
Jose aka Richie
Numer GG: 32171840
Chyba dzisiaj, a może jutro? pierwszy dzień jesieni, najlepszy moment by odświeżyć ten numer :) Ja osobiście uwielbiam, zwłaszcza oryginał, trochę kojarzy mi się ze wczesniejszymi produkcjami Vibry, jak choćby takie "Thermal Twist"

Podrzucę link bo może być mimo wszystko nieco mniej znany: (choć może się mylę)
https://www.youtube.com/watch?v=4iF-KjPTJL4

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 28 paź 2019, o 22:10 
Własnie sobie przypomniałem o tym zacnym wydawnictwie i słucham oryginału :) Zaraz będzie leciał 12 rok i muszę przyznać, że pięknie się tego słucha <3

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  

Strona glowna forum