Zaloguj |  Zarejestruj

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kliment - Far Above
PostNapisane: 3 lis 2013, o 22:27 
Numer GG: 1956294
Obrazek

Label: OUIM Net.Label
Numer katalogowy: ouimnet014
Format: MP3 224 kbps, Mixed
Data wydania: 14-11-2005
Gatunek: Progressive House

SAMPLE , FREE DOWNLOAD

Lista utworów:

1. Inner World
2. Liquid Spell
3. The Tribe
4. Far Above
5. Deeper In
6. Nano
7. On Fly
8. Wizard
9. Outro

Bardzo długo zwlekałem z tym tematem, chyba poziom mojego lenistwa sięgnął maksimum bo odkąd zarejestrowałem się na forum to znajdowałem milion innych powodów żeby nie opisać tej płyty. Na szczęście znalazło się kilka czynników motywujących oraz fakt że najwyższy czas aby to wydawnictwo również znalazło się w panteonie NAJŚWIĘTSZYCH PŁYT PROGRESSIVE tego forum.

Jest to albumowy debiut bułgarskiego producenta Klimenta Dichev'a, podobno zawsze liczy się pierwsze wrażenie i oczywiście w tym przypadku nie mogło być inaczej. Prawie godzinną progresywną podróż rozpoczyna pochłaniający hipnotyczną linią basową "Inner World". Bardziej gęsto i mrocznie sunie "Liquid Spell" - prawie jak podróż przez ciemną jaskinię gdzie na końcu znajduje się duże rozpalone ognisko a w około niego przy dudniących bębnach tańczy dzikie plemię do numeru "The Tribe". Ponownie i to z większym kopem wracamy do mrocznych czeluści piekielnej jaskini Klimenta a to za sprawą tytułowego "Far Above", gdzie słyszymy bulgoczące sample czającego się w zakamarkach potwora :twisted: Doskonale zmiksowany również z energetycznym kopem uzupełnia klimat poprzedniego "Deeper In" natomiast w następnych dwóch kawałkach pojawia się promyk jasnego światła. Przedostatni na płycie "Wizard" to jak napotkany w podróży czarnoksiężnik, który za pomocą zaklęć bezpiecznie wyprowadza z jaskini oszołomionego mrokiem słuchacza.

Podsumowując jest to wyjątkowe, uzależniające od ciągłego słuchania i długo zapadające w pamięci arcydzieło. Doskonały miks i dobór numerów bogatych w niezliczone przestrzenie, fantastycznie zbudowany klimat oraz mastering. Jedynym (w sumie mało istotnym) minusem tego album jest brak pliku QUE, który ułatwiłby proces nagrywania na płytę CD. Po przesłuchaniu całości nasuwają mi się dwa pytania: "dlaczego tak krótko" i "dlaczego Kliment więcej nie wydał tak dobrych i klimatycznych albumów" ??? Kiedyś z Sagim dyskutowaliśmy o muzyce i doszliśmy do wniosku że album "Far Above" ostatnim rzutem na taśmę lecz z mistrzowskim wdziękiem i klasą zwieńczył "złotą erę" mrocznego progressive house w latach "2000 - 2005".

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Kliment - Far Above
PostNapisane: 3 lis 2013, o 22:39 
Jose aka Richie
Numer GG: 32171840
No wreszcie \o/ Alan masz u mnie piwo :twisted:

Jak Moshic na debiutanckim "Salamat" miał swojego czarodzieja w postaci "El Brujo" tak i Kliment ma "Wizard" :)

Ostatnie zdanie Twojej recenzji chyba najlepiej podsumowuje, co da zaoferowania ma "Far Above". "Empty Spaces" wydane w Zenon kontynuuje wątek mroku i nastroju niepewności. Lecz warto skonfrontować te dwa albumy w bezpośrednim odsłuchu żeby przekonać się, że nie są puste słowa Heraklita "phanta rei" i nic nie trwa wiecznie, zmieniają się ludzie, zmienia się tworzona przez nich muzyka.

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2013, o 11:04 
"chciałem być miły"
"Far Above" jest genialne. Po prostu. Nie ma co nawet porównywać go z tegorocznym 'Empty Spaces", bo to zupełnie inna muzyczna bajka. Album kompletny, od początku do końca roznosi słuchacza energią. Numerem jeden (jak dla mnie) jest utwór "The Tribe", w którym zakochałem się od pierwszego odsłuchu. Mocne, mroczne granie z tribalowym zacięciem (that breakdown, bitch!). Reszta numerów również fenomenalna, więc nie będę się o nich rozpisywał.

@Alan: Ja mam plik cue do tego cudeńka - oczywiście domowej roboty 8-) :P Poszukam i Ci podeślę.

EDIT:
Michał zabrał się za odsłuch. Chyba go zbanuję, bo może tu fikać :P

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2013, o 15:04 
kaszubski intrygant
Transi napisał(a):
Poszukam i Ci podeślę.

No to weź tutaj wklej, bo chciałbym wiedzieć gdzie kończy się jeden numer, a zaczyna drugi... ;-)

Cytuj:
EDIT:

:lol: :lol:

"SANEPID - Sekcja Artystyczna Natychmiastowej Eliminacji Prymitywu i Debilizmu"

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2013, o 20:45 
"chciałem być miły"
Plik cue: tutaj

Enjoy :)

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 4 lis 2013, o 22:05 
Jose aka Richie
Numer GG: 32171840
michal napisał(a):
Cytuj:
EDIT:

:lol: :lol:

:lol: :lol: :lol:

dzięki Maciej za cue :)

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2013, o 00:13 
Numer GG: 1956294
Transi napisał(a):
Plik cue: tutaj

Enjoy :)

Transi plik CUE już mi kiedyś wysyłałeś ale mi tymczasowo przepadł na zewnętrznym twardym dysku :( . Z okazji bookingu Klimanta na naszej ziemi trzeba było w końcu spiąć poślady i napisać co nieco o jego fantastycznym muzycznym debiucie.

P.S.
Ja wiem że żona, dziecko i "trudne sprawy" oraz "dlaczego ja" ale w końcu mógłbyś ruszyć dupsko do Krakowa i zaszczycić nas swoją obecnością ... podobno dark psytransów nie będzie co z pewnością ciebie ucieszy :P no chyba że coś się zmieniło i jedziesz z Remikiem do Berlina na 6h sylwestrowy set Psykovskiego :P :lol:

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2013, o 09:36 
"chciałem być miły"
Opcja sylwestrowa zdecydowanie interesująca! :D :lol:

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2013, o 10:59 
kaszubski intrygant
sześciogodzinny sylwestrowy set Psykovsky'ego? pewnie zacznie się 22 grudnia a skończy 4 stycznia :D

oraz :lol: :lol: :lol:

Cytuj:
Ja wiem że żona, dziecko i "trudne sprawy" oraz "dlaczego ja"

:lol: :lol: :lol: :lol: japierdole

"SANEPID - Sekcja Artystyczna Natychmiastowej Eliminacji Prymitywu i Debilizmu"

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  
PostNapisane: 5 lis 2013, o 11:06 
"chciałem być miły"
Cytuj:
Ja wiem że żona, dziecko i "trudne sprawy" oraz "dlaczego ja" ale w końcu mógłbyś ruszyć dupsko do Krakowa i zaszczycić nas swoją obecnością

:D :D :D

Pojadę pod warunkiem, że Kojn odbierze mnie z dworca PKS :D Albo z przystanku przy ul. Montelupich :D

Zobacz profil  Offline
Odpowiedz z cytatem  

Strona glowna forum

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona